lostlove

9 nippi armastava suhte loomiseks

Suhte arendamine on keeruline kunst, need vihjed aitavad sind selles. Muutes neid veidi, saab neid kasutada ka suheldes sõprade ja perega, isegi parandada oma töösuhteid.

Looge sõbralik õhkkond, kus saate teinteist usaldada ja tundeid jagada.

Ära sega vahele, isegi kui pead endal ise suu kinni vajutama. Ei mingit solvamist. Ära ähvarda. Vabanda, kui tunned, et selleks on põhjust. Kui sa oled liiga vihane, võta aega maha, mine teise tuppa, hinga ja rahune. Partner pole sinu vaenlane.

Eralda faktid emotsioonidest.

Millised tunded ja arvamused tekivad tüli käigus? Küsi endalt: kas miski minevikust paneb sind ennast nii tundma? Kas põhjus on üldse partneris või hoopis sinu minevikus? Tee enda jaoks tõde selgeks. Kui oled tunded faktidest eraldanud, näed kõike selgemalt ja suuda lihtsamalt konflikte lahendada.

Ürita endas selgus leida.

Meis endas võib olla mitu erinevat arvamust, me oleme nagu orkester, kus erinevad osad peaksid koos mängima. Mida su süda ütleb? Mida su keha arvab? Mida su sisetunne ütleb? Mõistus ütleb, et peaksin ta maha jätma, süda arvab, et armastan teda igavesti. Las need erinevad tunded sinus suhtlevad omavahel ja leia otsus, millega sa ise täielikult rahul oled.

Arenda ja hari oma kaastunnet.

Vaatle ennast ja oma partnerit ilma hinnanguid andmata. Ise kui tuleb tahe mingit negatiivset hinnagut anda, ära tee seda. See tekitab vaid negatiivseid emotsioone. Süüdistamise vastand on kaastunne. Kui sa oled kaastundlik, avatud, siis oled ka paremini valmis dialoogiks oma partneriga. Mida rohkem oled kaastundlik oma partneri suhtes, seda enam suudad oma vastuseid kontrollida, selle asemel et lihtsalt reageerida.

Sõnas “meie” on kaks poolt.

Positiivse, areneva, võrdse suhte aluseks on olla eraldi ja seotud. Mõlemad ohverdavad osa endast, et suhe saaks toimida. Samas ei pea te olema alati “meie”, teil peaksid olema ka eraldi huvid ja arusaamad. Need erinevused teevadki suhte tugevaks. Kindel ühisosa ja selged omad huvid moodustavad summa, mis on suurem kui kaks inimest.

Ravi ennast iseseisvalt.

Ära arva, et partner suudab parandada kõik sinu emotsionaalsed probleemid või sina tema omi. Lõppude lõpuks peame ennast kõik ise ravima. Loomulikult saab partner selleks sulle toeks olla. Õnnelikus suhtes olemine on juba osa raviprotsessist.

Küsi üle, kui sa pole kindel või teed lihtsalt oletusi.

Tihti teeme oma oletused või mõtleme välja oma lood ainult eeldades, mida meie partneri käitumine tähendas. Näiteks kui ta ei taha mind enam kallistada, järelikult ta ei armasta mind enam. Me ei saa kunagi eksida, kui me küsime liiga palju küsimusi ja kuulame vastuseid nii pea, südame kui ka kehaga.

Leia oma suhtele aega.

Ükskõik kes sa oled või mis tööd teed, pead oma suhet toitma. See tähendab, et leia aega käia kohtingutel ja lihtsalt kahekesi olemiseks. Proovige kahekesi olla ilma igasuguse tehnoloogiata nagu telefonid, telekas. Suhe on nagu aed: mida rohkem selle eest hoolitsed, seda paremini see kasvab.

Rääkige ka rasketest asjadest.

Märka, kui mõned probleemid on jäänud läbi rääkimata. Ükskõik mis sinu arvamus probleemi suhtes on, proovi oma tundeid vaos hoida ja rääkida asjadest nii, nagu nad on. Muutused võtavad aega, aga iga samm loeb. Armastage teineteist.