Nikotiini kasutamise hea külg

Enamik meist tunneb nikotiiniühendit ja seostab seda kergesti suitsetamise, veipimise ja snusi tarvitamisega. Mitte ainult seda, vaid nikotiini on pikka aega nähtud ka negatiivses valguses, kui rääkida selle mõjust seda allaneelava inimese tervisele.

Nikotiin on tuntud oma stimuleeriva funktsiooni ja sõltuvust esilekutsuva toime poolest. Nikotiini peetakse ka üheks kemikaaliks, mis põhjustab suitsetajatele kahjulikke tervisemõjusid, nagu hingamisteede haigused, hambaprobleemid, seedeprobleemid ja seos vähi tekkega. Nikotiin on saanud nii palju halba kriitikat, et paljud inimesed usuvad, et see on täiesti halb kemikaal. On tehtud uuringuid ja uuringuid, mis näitavad, et nikotiinil on kehale kasu, kui seda õigesti kasutada. Siin käsitleme nikotiini kasutamise häid külgi.

Lõõgastuseks ja eneseraviks

Tubakas on sigaretisuitsu peamine koostisosa, mis toodab nikotiini. Nüüd on tubaka tarbimine muutunud mitmekülgseks ega piirdu enam sigaretipulkade põletamise ja sissehingamisega, et saavutada lõdvestunud ja stabiliseerunud tunne. Nuusktubakas, huuletubakas ja nikotiinikotid on vaid mõned tuntud alternatiivsed viisid nikotiini ja tubaka rahuldava maitse miinus suitsu manustamiseks. Need tooted on Euroopas populaarsed ning turul on saadaval palju huuletubaka ja snusi kaubamärke. Lisaks jaemüügipunktidele on palju tekkivaid veebipoode nagu Pouchy.eu, mis neid tooteid pakuvad.

Lõõgastav toime tuleneb osaliselt nikotiini ergutavast toimest ajule. Suurenenud erksus annab parema taju ja rahuliku meeleseisundi. Samuti interakteerub nikotiin mitmel viisil nikotiiniretseptoritega, mis on levinud inimkeha erinevates osades. Mõned suitsetajad ja nikotiinitarbijad teatavad, et neil on lõdvestunud lihased, jäigastamata närvid ja paranenud liigeste paindlikkus. Ärevushäire, skisofreenia ja depressiooni all kannatavate inimeste jaoks on suitsetamine ja muud tubakatarbimise vormid eneseravimise viisid. Nende tubaka suitsetamise või tarbimise määr on suurem kui tavakasutajatel, kuna nad sõltuvad suuresti tubakast, eriti nikotiinist, et säilitada selge meel ja positiivne väljavaade.

Nikotiin parandab lühiajalist mälu

Üks nikotiini headest mõjudest on selle võime parandada ajufunktsiooni lühiajalise mälu taastamiseks. Tulles tagasi varasema arutelu juurde nikotiini ja meie keha loomulike nikotiiniretseptorite koostoimete kohta, võib öelda, et ajus võib leida palju neid retseptoreid. Nikotiinil võib olla nende retseptoritega mitmesuguseid koostoimeid ja üks neist on närviühenduste tugevdamine. Signaalide parem edastamine ajust neuronitesse ja vastupidi kutsub esile hea lühiajalise meeldejäämise, mis on snusi tarbijatel suurem kui mitte tarbijatel. 

Nikotiin aitab kaalust alla võtta

Inimesed ei tohiks alahinnata nikotiini erinevaid mõjusid kehale, eriti seda, kuidas see interakteerub meie looduslike nikotiiniretseptoritega. Neil, kes järgivad aktiivselt kaalulangetusdieete, -režiime ja muid protseduure, võib olla hea põhjus kaalulangetamisprogrammi ajal suitsetamist, veipimist või snusi tarvitamist mitte lõpetada. Uus-Meremaa ja Ühendkuningriigi teadlased on kindlaks teinud nikotiini metaboolse toime, mis võib aidata rasva põletada. Kuigi need mõjud ei too kaasa olulisi füüsilisi muutusi, toimivad need koos muude kaalulangust esile kutsuvate tegevustega, mida teevad inimesed, kes üritavad aktiivselt kaalust alla võtta. Nii et nüüd ei pea kaalujälgijad end süüdi tundma, et võtavad dieedi, treenimise või kaalulangetamise toidulisandite võtmise ajal snusi. Veelgi enam on treeningperioodi ajal snusi kasutamine leivinud, sest see otseselt ei langeta füüsilist võimekust ega vähenda kopsumahtu. Külasta Pouchy.eu veebipoodi ja tutvu erinevate nikotiinitoodetega nagu snun, veip jmt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga