Võimalused külmiku energiatõhususe parandamiseks

Võimalused külmiku energiatõhususe parandamiseks

Sinu külmkapp on kodus kõige rohkem töötav seade, seega on kasulik nii sinu rahakotile kui ka keskkonnale, kui pingutad selle energiatõhususe nimel. Õige otsus külmikud müük otsingu ja müügikoha valimisel võib olla ainult üks samm energiasäästu tagamiseks, sest väga palju saad selleks ära teha ka oma harjumusi muutes. Siin on mõned näpunäited.

Vali energiasäästlik mudel

See võib tunduda ilmne, kuid külmikud on energiatõhususe osas oma arengus väga kaugele jõudnud. 5 või 10 aastat tagasi ostetud ülitõhusa mudeli kasutamine võib täna maksta kaks korda rohkem kui mõne uuema mudeli kasutamine. Uut külmikut otsides pööra tähelepanu selle füüsilistele ja tehnoloogilistele omadustele. Hisense külmikud pakuvad selles osas väga mitmekülgset valikut.

Otsi oma külmikule jahe koht ja piisavalt ruumi hingamiseks

Sinu külmiku asukoht võib mõjutada seda, kuidas see peab töötama. Veendu, et külmik oleks võimalikult kaugel soojusallikatest, nagu ahjud ja radiaatorid. Samuti proovi hoida seda otsese päikesevalguse eest.

Veendu, et külmiku külgede, tagaosa ja ülaosa ümber oleks vähemalt 5 cm vaba ruumi ventilatsiooniks. Ilma selle õhuvaheta ei suuda külmik kompressorist soojust eraldada. See omakorda põhjustab külmiku kuumenemise.

Hoia uks suletuna

Lihtne on lasta tähelepanul hajuda ja külmkapi juurest lahkuda, jättes ukse lahti. Kuid see laseb kogu jaheda õhu välja ja sooja õhu sisse, nii et seadme tööaeg suureneb, et temperatuur uuesti maha jahtuda. Püüa hoida uste avamisajad minimaalsed.

Hoia oma külmkapp korras

Külmkapi hea kord võib sinu seadme tõhusust mõjutada, sest mida vähem aega veedad avatud külmikust toitu otsides, seda vähem peab külmkapp hiljem töötama, et temperatuur nõutud tasemele tagasi saada. Lisaks säilib toit kauem, kui külmiku sisemus korralikult korraldada.

Hoia oma külmkapp täis

Täidetud külmikus on vähem õhku, nii et see ei pea nii palju tööd tegema kui tühi külmkapp. Sa peaksid hoidma oma külmkappi vähemalt ⅔ ulatuses täis. Kui sinu külmik on liiga suur, lisa sinna kannuga vett. Sellegipoolest ära topi külmkappi pilgeni täis, sest hea õhuvool on külmiku tõhusa töö jaoks oluline.

Säilita toitu õigesti

Kasuta toidu hoidmiseks ohutuid anumaid. Klaasanumad on parimad, sest klaas imab ja hoiab külma paremini. Sinu külmiku sees olev niiskus raskendab sisetemperatuuri stabiliseerimist. Kata toiduained ja vedelikud, et vältida kompressori ületöötamist.

Ära pane külmkappi kuuma toitu

Kuuma toidu külmikusse panemine tõstab siseõhu temperatuuri, nii et loomulikult peab seade kõvasti tööd tegema, et seda temperatuuri uuesti alandada. Mõned muretsevad, et toidu välja jätmine annab sellele võimaluse rikneda, kuid toidu toatemperatuurini jahutamine enne külmkappi panemist, on täiesti ohutu.

Jälgi oma külmkapi tegelikku temperatuuri

Temperatuur, mille oma külmikusse seadistad, ei pruugi olla temperatuur, mida sa tegelikult saavutad. See võib erineda mõlemat pidi, ehk sinu külmikus võib olla veidi soojem või veidi jahedam kui seadistatud temperatuur. Kuskil 2,2–3,3° C on ideaalne temperatuur.

Kasuta energiasäästu sätteid

Kuigi see funktsioon ei ole olemas kõigil külmikutel, siis kui sinu külmikul on energiasäästurežiim, võta see kindlasti kasutusele! Kui sinu külmikus pole parasjagu palju toitu jahedana hoidmiseks, siis energiasäästurežiimi sisselülitamine vähendab energiatarbimist.

Neid lihtsaid näpunäiteid järgides ei paranda sa mitte ainult oma seadmete energiatõhusust, vaid pikendad ka nende eluiga. Topeltvõit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga