Oleme ausad- ÜKSKI suhe pole täiuslik. Ükskõik kui palju te ka üksteist ei armastaks, ükskõik kui palju ühist teil poleks ja ükskõik, kui paljudes küsimustes te nõustute, leidub ikka midagi häirivat. See pole kuidagi seotud armastusega, pigem põhineb see rohkem tõsiasjal, et kui kaks inimest oma elud ühenduvad, tuleb tahes tahtmata aeg, kui nad siiski ka põrkuvad. Kuigi te võite tunduda kui “üks”, olete te siiski eraldiseisvad inimesed; eraldi ja täiesti oma mõttemaailmaga ja mitte kõik partneri juures pole alati ligitõmbav, ükskõik kui palju te teineteist ka ei armastaks.
Loetleme siinkohal viis suurimat ja tuntuimat suhtelõhkujat.
NÄÄKLEMINE– olgu peale, igaüks tunneb vahel vajadust aeg-ajalt vinguda, kuid kui pidev kaeblemine muutub sinu põhiliseks suuliseks väljendusviisiks, saab sellest kergesti nääklemine ja see ei meeldi kellelegi. Nääklemine on kõige rohkem lihtsalt tüütu, närvesööv ja paneb teise inimese tundma, nagu ei teeks viimane mitte midagi õigesti. See võib lõppeda sellega, et su partner tüdineb sellest ja suhe võib lõppeda. On ka võimalus, et lõppeb nääklemine, millega kahjuks aga kaob ka hoolimine.
VALETAMINE– mitte keegi ei soovi, et talle valetatakse, eriti, kui valed on labased, ebavajalikud ja pidevad. Inimese jaoks on väga masendav tegeleda kaasaga, kes pidevalt valetab iga väikese asja kohta. See pole mitte ainult tüütu, vaid paneb ka mõtlema, kas kusagil on peidus ka suuremaid valesid, millest veel ei teata. See omakorda tekitab suuri usaldusprobleeme igasse suhtesse.
ÜLE DRAMATISEERIMINE– me kõik oskame vahel üle reageerida ja tähelepanu tõmmata, aga on teatud inimesed, kes peavad alati olema tähelepanu keskpunktis, et igast sääsest elevant puhuda. Aja jooksul muutub selline üle dramatiseerimine ärritavaks ja paneb suhte teise poole olukorda, kus ta kõnnib pidevalt nugadel. See on aga kannataja suhtes äärmiselt ebaaus.
OTSUSTAMATUS– kahtlemine ja kõhklemine iga väiksemagi otsuse tegemisel võib olla väga tülikas. Paar peaks olema võimeline omavahel suhtlema ja koos ka otsuseid langetama. Mõlemad osapooltest peavad selleks andma oma panuse ja teatama teisele, mida nad soovivad, selle asemel, et üldse mitte otsust langetada. Sellega jääb partneri õlule kõigi otsuste langetamise koorem.
LUBADUSTE MURDMINE– pole midagi ärritavamat ja haavavamat kui inimene, kes pidevalt antud lubadusi murrab. See annab tunnistust sellest, et partneri tunnetele ei mõelda ja tähendab ka seda, et teda ei saa usaldada ega talle toetuda. Ära anna lubadusi, mida sa ei suuda täita, sest lisaks sellele, et see on tüütu, rikub see ka sinu isiksust ja suhet.