Mida vältida naisega tülitsedes?

Naised on tihti tundlikud ja emotsionaalselt haprad. Paljud meeste arust head naljad võivad naistes tekitada plahvatuslikke reaktsioone. Eriti, kui naine on vihane või masendunud, peaksid mehed olema äärmiselt tähelepanelikud selle suhtes, kuidas nad naisega räägivad või isegi, kuidas talle lähenevad. Paljudele meestele võib olla tüli või vaidluse ajal naisega kohandumine hirmutav. Meeste silmis naised justkui hakkavad kinni igast süütust naljast ning see kohutab enamikke mehi. Siiski, on olemas teatud viisid, kuidas naisega tülisituatsioonis käituda ja need hõlmavad mõningate väljendite vältimist. Mõned spontaansed ja pealtnäha ohutud sõnad võivad sellises olukorras muutuda päästikule vajutuseks.

Ära iialgi palu tal rahuneda!

Sõna “rahune” on tüli ajal keelatud. Sellega, et palud oma kaasal maha rahuneda, vihjad sa sellele, et ta on endast ja kontrolli alt väljas, kui ta tegelikult üritab näidata, et ta võtab olukorda ja seda, mida ta sulle öelda üritab, väga tõsiselt.

Paljud mehed küsivad sellises olukorras naiselt, kas ta on vihane. See on samuti vaidluse ajal täiesti ebavajalik. Ära ürita kunagi jätta muljet, et sina oled täiesti rahulik ja su naine käitub ebanormaalselt. Ära isegi vihja sellele, et ta jutt on ebaloogiline, isegi kui see mõnes olukorras vastab tõele. Iga seesuguse väite vastu tekib tüli ajal automaatne kaitsereaktsioon ning tagajärjed ei pruugi olla ilusad.

Ära tee vihjeid tunnetele või intiimsusele!

Fraasid “Ma armastan sind!” või “Ma tahaksin sind suudelda..” on keset sõnavahetust keelatud. Vahetu vastus sellistele lähenemiskatsetele on keeldumine ja see ainult pikendab tüli kestust. Naine võib sinu siirast tähelepanuavaldusest lugeda välja hoopis seda, et sa üritad tema tähelepanu kõrvale juhtida ja tema emotsioonidega mängida.

Ära isegi küsi küsimusi, mis viitavad seksile. Otsene seksi mainimine tüli ajal võib naise seisundit veelgi halvendada. Seks ei rahusta naisi maha; nad naudivad seda ainult siis, kui nad juba on rahulikud.

Ära tee vihjeid minevikule!

Ekside mainimine tülitsedes võib su partnerit veelgi rohkem ärritada. Kui sa tõesti soovid riidu lõpetada nii kiiresti, kui võimalik, katsu keel hammaste taga hoida, isegi, kui ta teeb etteheiteid sinu luhta läinud suhete kohta.

Ära kunagi küsi, kui paljude meestega ta on maganud. See ainult ärritab naist ja vaid suurendab viha. Ta võib arvata, et sa küsid seda, et teda alandada või halvustada tema mineviku pärast.

Ära vabanda lakkamatult!

Tülitseva naise ees korduv vabandamine võib tuua kaasa negatiivseid tagajärgi. Kui mees vabandab, jõuab naine automaatselt järelduseni, et mees on teinud vea ja tema ise on süüst puhas. Vaikimine või lihtne kuulamine võivad mõjuda ärritunud naisele hoopis paremini.

Ära tunnista kõiki vigu enda omadeks lihtsalt selleks, et tüli kiiremini lõppeks. Kui naine üritab su tundeid ära kasutades sobivat pinnast luua süü sinule veeretamiseks, ürita kaitsta oma seisukohti võimalikult neutraalsel viisil.

Ära teeskle, et sa ei pööranud toimuvale tähelepanu!

Küsides “Mida sa ütlesid? Ma ei kuulanud…” valad sa õli ainult rohkem tulle. Selliste küsimustega jätad sa mulje, et sinu jaoks on naise jutt ebaoluline ja mitte kuulamist väärt. Isegi kui sa ei kuulanud, ei korda ta oma lauset sellepärast, et sa kenasti küsisid.

See, et sa üritad naise tähelepanu juhtida millelegi muule, võib ajada ta tulivihaseks. Lihtsalt teeskle nagu ta ütleks suurepäraseid asju ja sa kuulad ja mõistad ta jutust igat sõna. Sinu kehakeel ja žestid on siinkohal head abimehed. Tülid ei ole sobivad hetked oma ideede, mõtete, käskude ja soovide teisele inimesele väljendamiseks. Tülid on tegelikult kontrolli alt väljunud situatsioonid meie elus ja kui inimesed ei oska nendega toime tulla küpsel moel, võib elu kergesti muutuda põrguks ja suhted ebastabiilseteks. Tüli ei ole tavaline suhtlusolukord, see on kaalutlemata sõnade valing, mida juhib viha ja pahameel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga