Lenovo, suhtlusrakendused ja lapsed.

Tihti muretsetakse, et mida ikkagi meie lapsed arvutis teevad? Paljud vanemad soovivad, et neil oleks lihtne viis oma laste internetisuhtluse reguleerimiseks ja rakenduste kasutuse jälgimiseks.

Selliste murede lahendamiseks on Lenovo disaininud Family Safety süsteemi tööriista. See mitmekülgne lahendus on välja töötatud selleks, et vanemad saaksid olla teadlikud oma laste arvutisuhtlusest ning seda ka kontrollida. See on ühtlasi ka lihtsaim viis oma laste arvutikasutust jälgida.

Lenovo tööriist lubab jälgida arvutikasutust, selekteerida välja ja blokeerida ebasobivad rakendused ning isegi piirata arvuti tööaega. Family Safety annab vanematele kõik vajalikud tööriistad, et õpetada oma lastele juba noorest east alates turvalist ja vastutustundlikku arvutikasutust.

Kõigepealt peab vanem endale tegema adminkonto ja lapsele eraldiseisva konto. Lastele kontode loomiseks on mitmeid võimalusi – mitmele väikse vanusvahega laosele saab teha ühe konto ja kui laps on väga väike ning ei suuda parooli trükkida, saab ta kasutada näiteks pilti.

Ilmselt ei soovi ükski vanem iga kord, kui laps arvutit kasutab tema selja taga oodata ja vaadata. Vastavaid instruktsioone järgides saab piirata arvutikasutuse aega, lubada ja keelata kodulehtede külastust, keelata sisu allalaadimist, hinnata mänge ja limiteerida rakenduste kasutust. Lenovo lubab ka näiteks arvuti vanema tööajaks lukku panna või kontrollida, mida laps rakenduste poest alla laadida saab.

Family Safety vaikimisi seadete alusel jälgib rakendus arvutisuhtlust, teeb regulaarselt  emailide kokkuvõtteid, jälgib mängitud mänge ja kasutatud rakendusi.  Aga soovi korral saab vanem lapse arvutisuhtlust ka rohkem jälgida. Activity Reporting veebiraportitest saab infot kõige kohta, mida teie laps arvutis teinud on kuni kasutatud otsifraasideni välja.

Vanemad, kes soovivad suhtlust piiravate rakenduste kohta rohkem teada saada peaksid tutvuma rakendusega Lenovo Companion. See rakendus on eelinstalleeritud Lenovo ja Think süsteemi Windows 8 ja 8,1 süsteemi kasutatavatesse seadmetesse. Selle rakenduse leiab Lenovo Apps sektsioonist Windows Start Screenil.

Lenovo Companion on rakendus, mis pakub eksklusiivset sisu aitamaks kasutajatel uut Lenovo või Think süsteemi tundma ja kasutama õppida. Rakenduses on hulgaliselt õpetavaid artikleid eelinstalleeritud rakendustest kuni uue puuteplaadi kasutamiseni. Osades riikides pakub rakendus ka võimalust tehnoloogiauudiste lugemiseks ja Partnerite blogide lugemiseks.

Lenovo tugi + Lenovo Companion

Uus Companioni rakenduse versioon kombineerib Lenovo Support ja Lenovo Companion rakendused – see on parim kahest rakendusest üheks liidetuna. Sellel on osa „minu süsteem“, mis sisaldab kasutaja juhendit, Lenovo tugibaasi ja foorumeid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga