5 lihtsat viisi oma suhte tugevdamiseks

Tugevda oma suhet analüüsides vanu teemasid

Vaidlused, armukadedus ja eelnenud eksimused võivad muuta suhte plahvatusohtlikuks. Kui leiate ennast pidevalt vaidlemas samade teemade üle või vihastate iga pisiasja peale, siis võib põhjuseks olla läbiarutamata teema minevikust. Järgmine kord kui tüli tekib, proovi ennast rahustada ja mõtle, miks sa nii reageerisid. Kui sa tunnistad endale, et see on mõne möödunud teema pärast, siis on aeg partneriga maha istuda ja teema läbi arutada. Proovi mitte süüdistada. Rääkige teema läbi ja väljenda võimalikult selgelt oma tundeid selle suhtes. Proovi vaadata silma, see tõstab usaldust ja intiimsust. Proovige leida koos probleemile lahendus. Kui sa siiski ei suuda mingit minevikuteemat partnerile andestada, on siiski ag oma teed minna, sest probleem ei kao isenesest kuhugile.

Muutke oma suhe paremaks võttes vaba aega

Töötamise, kodutööde ja enda vormis hoidmise kõrvalt ei pruugi partneriga aja veetmiseks vaba aega jääda. Näiteks Inglismaal veedab keskmine lasteta pere ainult kaks ja poolt tundi päevas kahekesi ja sellest ajast tund kulub koos telekat vaadates. Kui see tundub sulle tuttav teema, on aeg teha muudatus. Vähem telerit ja käige kohtingul. Kui sa ei suuda midagi põnevat välja mõelda, siis mängige, nagu oleks see esimene kohting, ja käige lihtsalt piknikul või mõnes klubis kontserti kuulamas. Ideaalis võiks kohtingupaik olla teile mõlemale võõras ja võimaldada vabalt juttu ajada. Uute kogemuste jagamine värskendab teie suhet ja armuelu. Kohtingul on tähtsaim lõbutseda ja nautida.

Paranda oma suhet soorolle vahetades

Vastassugupool võib tunduda nagu teiselt planeedilt. Meestel ja naistel on erinevad harjumused, ideaalid ja vajadused. See ei ärata imestust, et mehel ja naisel on raske koos eksisteerida. Hea suhte aluseks on arusaamine, et me oleme erinevad. Meil on erinevad arusaamad ja perspektiivid. Järgmisel korral, kui mees ütleb, et sa reageerid üle, ja naine ütleb, et sa ei hooli, siis kuulake teineteist. Selle asemel, et vihastada, võtke aega maha ja küsige, miks teine nii ütles. Sina seleta rahulikult ja selgelt, miks sina vastupidi arvad. See ei tähenda, et peaksid sugu vabanduseks tooma. Siiski teineteise mõistmine ja arusaamine, miks partner nii käitub, päästab teid mitmest vaidlusest ja tülist.

Tooge oma ellu rohkem seksi

Seks võib tunduda kohustusena. Kas tõesti pärast pikka tööpäeva tahame koos kellegagi voodis higistada? Selle asemel saaks 20 minutit lisapuhkust. Siiski, mida rohkem seda harrastate, seda rohkem seda vajate. See tähendab, et kuigi vahel tundub seks väga ebaromantiline, siis ärge lükake seda kõrvale, vaid harrastage vähemalt paar korda nädalas, et saada pikaajalisemat kasu. Peale selle, et seksil on mitmeid tervisele kasulikke külgi, saab ka teie suhe regulaarsest seksist kasu. Sest inimese keha eritab seksides teatud kemikaale ja kehal tekib sellest teatud sõltuvus. Peale selle arendab jagatud intiimsus ka usaldust ja muudab teineteise suhtes hoolivamaks. Muutke seks prioriteediks ja leidke endale sobiv aeg. Mõnele sobib hommik, mõnele öö või hoopis kohe peale tööd.

Veetke aega ka eraldi

Ma saan aru, et siin on teatud vasturääkivus, aga suhtes on tähtis tasakaal. Seega kuigi veedate koos kvaliteetaega, siis on vahel värskendav ka oma asjadega tegeleda. Liigne koosveedetud aeg võib tekitada olukorra, kus iga su partneri liigutus ärritab sind ja ka igavus võib hakata olulist rolli mängima. Kui sul on omad huvid, sõbrad ja hobid, siis aitavad need su vaimu stimuleerida ja püsida värskena, need positiivsed tunded aga kanduvad üle sinu suhtesse. Parim viis oma aega veeta on partneriga selles kokku leppida. Kui olete ajas kokku leppinud, plaani, kuidas seda efektiivselt täita-  puhkus sõpradega, heategevus või treening suureks spordiürituseks. Vali midagi, mis arendab sind ja annab iseseisvuse tunde, see muudab sind partneri jaoks huvitavamaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga