Kvaliteetaeg kallite inimeste seltsis sinu unistuste kodus – kinnisvaralaen annab selleks võimaluse.

Igasugused varalised suhted võivad väga kiiresti sassi ajada ka kõige soojemad suhted lähedaste inimeste vahel, seega aja oma asju nii, nagu on soovitanud ka iidne vanasõna: üheksa korda mõõda, üks kord lõika. Mõtekas on sellest lähtuda ka siis, kui plaanid valida mõnda finantsteenust – kinnisvaralaenu, säästude investeerimist või kindlustust.

Pakkumisi on turul päris palju ja esialgu on üsna tavaline, et asjasse veidi süvenedes võib avanev pilt võib silmad päris kirjuks võtta. Mida võtta, mida jätta, millele rohkem tähelepanu pöörata ja millele vähem? Siinkohal tuleta meelde teinegi vanasõna: tark ei torma. Süvene rahulikult ning et otsustamine oleks lihtsam, siis mõtle valmis vastused alljärgnevatele küsimustele: 

  • Mis on minu eesmärk kinnisvaralaenu võtmisel?

Pidades silme ees selget sihti, on kergem sellel esmapilgul üsna keerulisena tunduval kinnisvaralaenumaastikul orienteeruda ja otsustada, mis on just sulle sobivaim lahendus.

  • Millistel tingimustel kinnisvaralaenu pakutakse?

Kuigi erinevates finantsasutustes võivad asjad kanda sama nime – kinnisvaralaen, hüpoteeklaen – on nende tingimused siiski tavaliselt erinevad ja olenevad laenuandjast. Seetõttu võta aega ja tee kinnisvaralaenu tingimused endale selgeks.

  • Millele ma täpselt alla kirjutan?

Tihtipeale on kinnisvaralaenu tingimused kirja pandud mitmetele lehekülgedele ja tekst võib tavainimesele jääda üsna arusaamatuks – nii võib kergelt tekkida kiusatus asjale lihtsalt alla kirjutada ilma sellesse sügavamalt süvenemata. Ära seda siiski tee! Loe kõik paberid hoolikalt läbi ja küsi, kui midagi jääb arusaamatuks. Kindlasti saad lihtsad ja selged vastused kõigile sind huvitavatele küsimustele.

Kinnisvaralaenu vormistamises ei ole tegelikult midagi kaelamurdvat – kui ei usu, siis vaata SIIT. Ning tulemusena saad juba üsna pea nautida kvaliteetaega koos lähedastega juba oma unistuste kodus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga