Kuidas hoida suhe värskena

Uued suhted on põnevad ja värskendavad. Kuidas aga hoida pikaajalist suhet elujõulisena?

 1. Tänapäeva eelis on tehnoloogia: saatke sõnumeid ja e-kaarte. Meil kõigil on kogu aeg kiire, miks mitte siis saata kallimale kompliment kas sms-ina või e-kaardiga- see on kiire ja mugav viis muuta kallima päev säravamaks. Sinu valik on, kas tahad olla õrritavalt seksikas, romantiline, tõsine või naljakas.
 2. Hoia oma kallimal tihti käest kinni, kallista ja suudle palju. Mitte miski pole nii hea hingele ja emotsionaalsele tervisele kui teise inimese puudutus. Miks mitte võtta ka vanemas eas üle teismeliste komme pidevalt käest kinni hoida, suudelda kohtumisel ning lahkumisel ja kallistada igal võimalikul juhul? Käest kinni hoidmine muudab suhte lähedaseks, kallistus tõstab tuju ja kiire musi näib ütlevat: „Tore sind näha!“
 3. Minge tihti kahekesi välja. Tehke kohtinguid ja suhtuge neisse erutusega. Pange oma parimad riided selga ja nähke parimad välja. Muutke kohtingu meeleolu selliseks, nagu oli suhte alguses, kui tahtsite oma  kallimale muljet avaldada. Kui teil on hetkel rahaga kitsas käes, siis ikkagi muutke ka tavaline filmivaatamine kodus erilisemaks: kustutage tuled, pange küünlad põlema- peaasi on tekitafa kohtingu meeleolu.
 4. Kirjutage oma kallimale vanamoodsaid armastuskirju. Sõnal on suur jõud. Veel suurem on teadmine, et keegi on sinu pärast istunud maha ja üritanud oma tundeid reaalselt sõnadeks muuta. Kirjade kirjutamine tõestab pidevalt sinuga suhtes olevale partnerile, et sul on tugevad tunded tema vastu.
 5. Kiida, kiida ja täna… ja kiida veel. Ära keskendu sellele, mida tema enam ei tee, mõtle hoopis sellele, mida ta teeb. Võib-olla ei too ta sulle enam nii palju lilli kui suhte alguses, kuid võib-olla paneb ta sulle hommikuti võileibu tööle kaasa? Kui sa suudad oma partnerit tänada selle eest, milles ta hea on, märkad sa, kui vastuvõtlikult ja entusiastlikult hakkab ta aina rohkem häid asju tegema.
 6. Õppige koos midagi uut. Minge tantsima, kunstikoolitusele või õppige koos rulluisutama. Tehke väike reis kuhugile, kus te kumbki varem käinud pole. Kui sa kunagi oma elule tagasi vaatad, näed sa, et tunned emotsionaalset sidet kõige rohkem inimestega, kellega kogesid oma elus midagi esimest korda. Sellised kogemused loovad teie suhtes uut lähedust.
 7. Olge intiimsed. Tihti ja kirglikult. Pikaajalistes suhetes võib seks töö, karjääri, kooli ning laste kõrval tahaplaanile jääda- kõige nimetatu tõttu võib kergesti öelda endale, et sa pole sellises tujus. Muuda seks oma elus väga oluliseks. Leidke lihtsalt aega sellele. Ja jällegi- armatsege, mitte ärge vaid seksige: kasutage küünlaid või ükskõik mida, mis just teid paarina üles kütab.
 8. Õppige omavahel vestlemise kunsti. Kui on tekkinud olukord, mil „meil pole omavahel enam millestki rääkida“, tuleb leida midagi, millega vestlust alustada. Räägi oma parnerile, mida naljakat juhtus tööl või lihtsalt midagi üldist ning huvitavat.
 9. Ole hea kuulaja. Suhetes jääb alati see aeg, mil teatud hetkel peab lihtsalt partneri jaoks olemas olema, et kuulata- mis siis, et oled teatud nalja kuulnud tuhat korda, samuti perekonnateemasid kaks korda sama palju. Seega pole partneri kuulamine sugugi nii lihtne, kuid sinu kuulamise oskus on hindamatu. Inimesed ei vaja alati probleemide lahendamist, vaid õlga, mille najale toetuda.
 10. Hoolitse nii enda füüsilise keha kui vaimse seisundi eest. Ole elu suhtes kirglik. Kui hoolid enda sees olevast lapsest, jääb su hing nooreks isegi siis, kui keha mitte. Palju lihtsam on hoida oma suhet noorena, kui ka ise tunnetad end nooruslikuna.
 11. Proovi oma parnerit paremini mõista. Te võite olla küll kaks täiesti erinevat inimest, aga te olete loodud kokku- ära riku seda ära! Isegi kui partner teeb midagi valesti, ära ole agressiivne, vaid küsi rahulikult juhtunu kohta ning pigem lohuta. Sellised osavõtlikud sõnad tugevadavad su suhet veelgi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga