Suhted riigi ja kohaliku omavalitsusega korda

Tihtipeale tuleb ettevõtetel ja eraisikutel omada suhteid ka riigi ja kohaliku omavalitsusega nii lihtsa paberimajanduse tasandil kui ka keerulisemas riigi-, munitsipaal- või haldusõiguse valdkonnas. Nii võib tegu olla tegevuslubade, ehitustegevuse korral keskkonna- ja ehituslubade taotlemise,  keskkonnamõjude hindamise, detailplaneeringutega jmt. seotud küsimustega. Ning eriti viimaste korral võib asjaga esimest korda kokku puutuval inimesel või ettevõttel kogu protsess tunduda üsna ülejõu käivana. Puudu tuleb nii kogemusest, kui ka oma tarkusest nii selle osas, kuidas ja millises järjekorras milliseid suhteid klaarida kui ka sellest, kust üleüldse õpetust ja juhendamist otsida/leida.

Kogemus on siinkohal ehk olulisemgi, sest kord juba asju läbi teinuna tekib oskus ette näha ja ennetada probleeme, mis oma õiguste eest seismisel ning riigi-, munitsipaal- ja haldusõigusega seonduvate kohustuste täitmisel ette võivad tulla ning praktiliste aspektide teadmine võimaldab juba tekkinud probleeme efektiivsemalt lahendada.

Sestap hinda adekvaatselt seda, millises punktis olukord ülemäära keerukaks kisub ning kutsu appi õigusbüroo. Õigusbüroo spetsialistid oskavad sind esindada selliselt, et oleksid tagatud sinu õigused ning ka suhted riigi ja kohaliku omavalitsusega korras.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga