Oskus tänulikkust väljendada aitab su suhtel muutuda tugevamaks

Kas mäletad, millal su partner viimati prügi välja viis? Ja mis kõige tähtsam, kuidas sa sellele pisikesele heateole reageerisid?

Paarid, kus vastaspool avaldab väikeste heategude eest tänu- ükskõik, kas see on prügi välja viimine, muruniitmine või poest sinu lemmikkohvi ostmine- tänatav mitte ainult ei rõõmusta, vaid ta muutub ka teie enda lähisuhtes positiivsemaks.

Need emotsioonid võivad kesta päevi, nädalaid või isegi kuid, tuginedes Põhja-Carolina ülikooli hiljutisele uuringule. Ülikooli psühholoog Sara Algoe oli üks esimesi, kes seda efekti demonstreeris. Tema uuringus pidasid suhte mõlemad pooled päevikut. Seal oli kirjas kõik, mida partner oli teinud nende heaks, mis muutis nad tänulikuks, mis emotsioone need teod tekitasid ja kui lähedasena nad ennast oma partneriga sel hetkel tundsid.

Nendel päevadel, kui partner tundis ennast tänulikuna heateo suhtes, tundsid nad ennast ka suhtes lähedasematena. Need tunded püsisid ka järgmisel päeval. Tähtis polnud lõpuks, kui tihti partner heategusid tegi, vaid kui tänulik ta suhtes oli. Viimased uuringud räägivadki, et tänulikkuse tunne võib kesta palju kauem kui päeva.

California Berkeley ülikooli psühholoogi Amie Gordoni poolt läbiviidud uuringutel leiti, et mida tänulikum oli partner praegu, seda suurem oli tõenäosus, et nad on koos ka üheksa kuu pärast.

Tänulikkus pole ainult aitäh ütlemine, see on ka tänulikkus selle eest, et sul on nii hea partner. Psühholoogi sõnul pole tänulikkus ainult tänu asjade eest, mida sinu partner teeb, vaid pigem teadmine, millised nad inimestena on. Sa pole tänulik, et ta viis prügi välja- sa oled tänulik, et sul on partner, kes on piisavalt hooliv, et prügi välja viia.

Need tulemused põhinevad ideel, et tänulikkus ise suudab tekitada positiivseid emotsioone ja tundeid, see on idee, mida toetavad sajad uuringud, mida on tehtud nii üksikisikutele kui ka paaridele.

Õnnelikud paarid jätavad mulje, nagu nende suhe oleks oleks lihtne ja tuleks loomulikult, kuid reaalsus on see, et suhte kvaliteedi hoidmine ja tõstmine nõuab palju tööd. Kui sa tahad oma suhet tugevamaks muuta ja oled valmis selle nimel tööd tegema, siis tänulikkus suudab sind ja sinu partnerit õnnelikumaks ja tugevamalt seotuks muuta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga