Prillide kandmine suurendab sinu võimalusi tööintervjuul

Ajalehe Daily Mail sõnul palkavad tööandjad pigem neid inimesi, kes kannavad tööintervjuul prille. Nii on järeldanud oma küsitluste tulemustena Optometristide Kolleegium. Olenemata sellest, et tegu on institutsiooniga, kellel ilmselgelt on mängus ka pisuke oma huvi, tasub see nõuanne siiski kõrva taha panna.

Nimelt ütles 43% küsitletutest, et prillide kandjast eeldatakse kõrgema intelligentsusega inimest. Selle täienduseks märkisid ka ca 40% küsitletud ideaalse nägemisega inimestest, et nad kaaluksid prillide kandmist tööle palkamise võimaluse suurendamiseks.

Prillid annavad asjalikke signaale

Millest siis see sagin ümber prillikandjate populatsiooni? Ilmselt ongi tegu millegi niisama lihtsaga, kui laialt levinud stereotüüp sellest, et prillidega inimesed on siis kas nohikud, ajugeeniused või väga hoolsad õppijad. Ja kui selline sildistamine jätab neid tõenäoliselt viimasena valituks jalgpallimeeskonda, siis vastupidiselt kõige kõrgemalt hinnatud on nad tihtipeale nõupidamisruumis, kus edu mõõdikuks on kasuminumbrid.

Teise teooria kohaselt annab prillidega töötaja kontoris teistele signaali sellest, et tegu on tõsise tegijaga – mis loomulikult võib osutuda ka valeks. Sellegipoolest korjavad inimesed lähikonnas selle häguse vihje üles ning kipuvad ka oma käitumist vastavaks kohendama. Oma rolli võib siin mängida ka prillide kandmisega tihti kaasnev „asjalikum“ tunne, mis panebki inimese ka „asjalikumalt“ käituma. See on võrreldav äkilise enesekindluse lainega, mis tabab sind siis, kui paned selga soliidse ülikonna või range kontorikostüümi. Multilotto suomi

Aga proovi ise järgi!

Seega on ehk Optometristide Kolleegiumil õigus: enne oma järgmist tööintervjuud mine läbi prillipoest ja isegi kui sa nägemise üle ei kurda – osta rangema raamikujuga lugemisprillid või isegi 0-klaasidega prillid.

Ja… palju õnne sulle uue töökoha puhul!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga